Vinotéka Sklípek >

Lahvová Vína

 

Nabízíme hlavně vína moravských vinařů. Základními stavebními kameny jsou zejména tato vinařství:

Vinařství Bíza

rodinná firma založená v roce 1999 v obci Čejkovice. Specializuje se na výrobu  přívlastkových a speciálních vín nejvyšší kvality.

V naší vinotéce najdete bezmála úplnou řadu vín z tohoto vinařství včetně jedné z vlajkových lodí Grand Cuvée Bizé i sektu kvašeného v lahvi.

 

Vinařství Maňák

 firma rodinného typu založená v roce 1992 v obci Žádovice .Na svých vinicích v Žádovicích a okolí (Slovácká podoblast) pěstují celou řadu bílých i modrých odrůd.Ošetřování vinic provádí v souladu s integrovanou produkcí bez použití herbicidů a jedů . Vyrábějí kvalitní přívlastková vína typická pro jižní Moravu.

 

Vinařství Šabata

založeno v roce 1997 jako rodinná firma s vinicemi v okolí Přítlucké hory ve Velkopavlovické podoblasti se sídlem v obci Zaječí. U nás můžete koupit přívlastková vína bílá , červená i rosé ve vybraném sortimentu.

 

Vinařství Prátová

mladé rodinné vinařství , které vychází z dlouholeté tradice pěstování a výroby vína. Nachází se v oblasti Podluží v obci Josefov u Hodonína.Z tohoto vinařství nabízíme široký sortiment jakostních i přívlastkových vín.

Nabízíme např.  interspecifické odrůdy jako je Auxerrois, Johaniter, Solaris, Sauvigner gris. Určitě stojí za ochutnání. Rádi vám poradíme s výběrem.

 

Vinařství Lahofer

vzniklo v roce 2003. Vyrábí tichá přívlastková vína z vlastních vinic z okolí Znojma. Moderní výrobní areál stojí v Dobšicích u Znojma. Lidé z tohoto vinařství ctí tradice , ale zároveň se nebojí ani novinek.Jsou jedni z prvních , kteří do své nabídky zařadili i vína ( převážně přívlastková) uzavřená v lahvi se šroubovacím uzávěrem. Tato vína nejsou určena k dlouhodobé archivaci, zato mají velmi příjemnou cenu.My nabízíme výběrový sortiment z tohoto vinařství. 

Vinařství Pavlovín

od našeho velkého dodavatele sudového vína jsme pro nespornou kvalitu jejich vín zařadili do sortimentu i vína v lahvích. Jejich přívlastková vína získávají i řadu ocenění na výstavách vín u nás i v zahraničí. Nabízíme například  : Rulandské modré, výběr z hroznů 2011,barrique,oceněné např. zlatou medailí z výstavy Víno a delikatesy Praha, získalo 4 korunky Krále vín ČR,a nominaci do Salonu vín ve Valticích.

Vinařství Konečný

z tohoto čejkovického vinařství nabízíme celý základní sortiment . Vína jsou velmi dobrá a odrůdově čistá. Např. Pálava pana Konečného je u nás velmi oblíbená. 

Rozšířili jsme i nabídku vín z Portugalska

Ochutnali a vybrali jsme vína z různých portugalských vinařství.Například vynikající a medailemi ověnčené červené víno Sentencostas Alenquer, které zrálo 6-9 měsíců v dubových sudech, kde získalo unikátní charakter tmavých bobulových plodů,skořice a čokolády, nebo naopak lehké polosuché vínko Por Tuga s obsahem alkoholu jen 9,5 % a se svěžími citrusovými tóny.